נכנס יין יצא סוד! הפרדוקס הצרפתי

נכנס יין יצא סוד!
והפעם קצת על הפרדוקס הצרפתי…

הצרפתים, כמו שכולנו יודעים, נהנים מה"חטאים הקולינריים" הגדולים ביותר ואוכלים מאכלים שומניים ולא בריאים כגון: גבינות שמנות, בשרים ושותים כמויות גדולות מאוד של יין אדום ( כ-48 ליטר בשנה לאדם).
למרות זאת, הנתונים מראים שתוחלת החיים של הצרפתים גבוהה יותר ממדינות אחרות ואחוז התמותה ממחלות כלי דם ומחלות לב נמוך יותר.
זהו הפרדוקס הצרפתי. (קראו עוד על הפרדוקס הצרפתי- https://goo.gl/8osIii)
במשך הרבה מאד שנים ההנחה הייתה שדווקא היין שנתפס כמשקה לא ממש בריא, הוא זה שתורם לבריאות של הצרפתים והוא הגורם ל"פרדוקס הצרפתי", שבזכותו תוחלת החיים של הצרפתים גבוהה יותר. אך זו הייתה רק הנחה ועדין אנשים רבים מסביב לעולם שרצו לשמור על בריאותם, נמנעו מצריכה של יין.
אז אנו שמחים לבשר לכל הספקנים והחוששים לבריאותם, שהפרדוקס הצרפתי הוכח לאחרונה מדעית
במחקר שהתקיים באוניברסיטת 'בן גוריון' על ידי צוות של חוקרים בראשות פרופ' איריס שי, ותוצאותיו התפרסמו בכתב העת הרפואי היוקרתי "Annals of Internal Medicine", הגיעו החוקרים למסקנה כי "צריכה מתונה של יין, ויין אדום במיוחד בקרב חולי סוכרת מאוזנים וכחלק מתזונה בריאה, בטוחה ככל הנראה לשימוש ותורמת לשיפור מתון של כלל הבריאות הלבבית"
פרופ' שי: "המטרה של המחקר הייתה לבסס את ההשערות לפיהן צריכת יין מיטיבה עם חולי סוכרת באופן מוכח ומדעי, דבר שלא נעשה מעולם."
אז עכשיו זה רשמי: צריכה יומיומית של יין אדום, לא רק שאינה מזיקה לבריאות, אלא תורמת לשמירה על רמת סוכר וכולסטרול מאוזנת ובריאה.
אז חברים יקרים, הפרדוקס הצרפתי הוא כבר לא פרדוקס אלא נתון מוכח.
עם זאת אנו ממליצים לא להפריז בשתיה…
אז קחו כוס יין ושיהיה לחיים!
*אין באמור להוות המלצה או עידוד לצריכת אלכוהול.

השארת תגובה